Opublikowano Dodaj komentarz

Kolczyki koła – słów kilka

kolczyki koła na co dzień

Kolczyki koła to w ostatnim dziesięcioleciu dodatek, po który niezwykle chętnie sięgają panie w każdym wieku. Wydaje się, że stanowią biżuterię uniwersalną, która pasuje do wielu kreacji – zarówno oficjalnych, jaki luźnych.

Skąd taka moda?

Kolczyki koła, w szczególności srebrne, zaczęły być modne w latach 20. XX wieku. Ma to, naturalnie, związek z modą na egzotykę, która właśnie wtedy miała miejsce na kontynencie europejskim. Fascynacja Afryką odbiła się także na biżuterii – popularne stały się ozdoby noszone przez czarnoskóre mieszkanki naszego globu, w szczególności biżuteria typu kolczyki koła. Niezwykłą popularnością cieszyły się szczególnie te srebrne. Moda zatacza koło, więc moda na takie ozdoby powróciła w latach 70, a następnie w XXI wieku. Niesamowity jest fakt, że ozdoba znana już w starożytności ciągle cieszy się ogromną popularnością.

Kolczyki koła dziś

XXI to czas, kiedy na rynku obecne są setki jubilerów oferujących wyrobu różnej jakości, wielkości i rozmaitego kształtu. Nie inaczej jest w przypadku biżuterii typowo damskiej, znajdziemy kolczyki koła srebrne, złote czy te, które są wykonane z metali niekwalifikowanych jako szlachetne. Każda kobieta może znaleźć egzemplarz, który będzie odpowiedni na poszczególne okazji. Najbardziej eleganckie i dostojne kolczyki założy na ślub, z kolei tych o dużej średnicy i efektownie ozdobionych użyje, gdy wybierze się na niezobowiązujące wyjście do popularnej dyskoteki. W ostatnich latach kolczyki koła stają się troszkę mniej popularne, lecz tak naprawdę odbije się to pozytywnie na całej branży, ponieważ projektanci, aby zażegnać kryzys, co chwilę zaskakują nas nieszablonowymi pomysłami, które w dużym stopniu wzbogacają ofertę dostępną na europejskich rynkach.

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>