Opublikowano Dodaj komentarz

Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety

ekskluzywny prezent

… Śpiewała Marilyn Monroe. Większość pań chyba przynajmniej częściowo to potwierdzi. Prawie każda lubi błyskotki. Biżuteria to jeden z najlepszych sposobów, by zrobić wybrance, mamie, kochance – prawdziwą przyjemność – i aby trafić do jej serca. Pozostaje tylko jedno pytanie – wybrać, gdy już zawitamy w jubilera bądź w sklepie?

Biżuterię nosi lub nosiłaby, gdyby miała odpowiednią – niemal każda pani, niezależnie od wieku. Jedyny problem, to dobrać ją tak, by trafić w gust osoby, którą chcemy obdarować. Jak to zrobić?

Jeśli jesteś mężczyzną, pewnie nie masz pojęcia o choćby najogólniejszych zasadach doboru błyskotek do stroju. Podpowiadamy: przy zakupie weź pod uwagę przede wszystkim:

– wiek,

– styl codziennego ubioru (inna biżuteria dla fanki sportu, inna do pracy w biurze, inna dla elegantki),

– budowa ciała (drobnej kobietce nie kupuj masywnych wisiorów),

– jej ulubione kolory.

Kiedy już zdobędziesz te dane, przeanalizuj je. Punkt pierwszy: wiek. Starszym paniom możesz kupić coś tradycyjnego choć nie zawsze warto się ograniczać. Biżuterię z ażurowymi elementami czy kolorowymi, większymi oczkami: turkusem, rubinem, szmaragdem (lub imitacjami, np. kolorowymi cyrkoniami).  Wiekowym damom w obfitej biżuterii bardziej do twarzy niż młódkom. Kolory dodają im świeżości i często sprawiają przyjemność. Pięknym prezentem dla babci czy teściowej będzie np. biżuteria ze szkła weneckiego.

biżuteria dla niej szafirowa

Młodej dziewczynie kup coś zdecydowanie delikatniejszego, szczególnie jeśli – jak już zaznaczyliśmy – jest raczej drobna. Niemal zawsze sprawdzają się kolczyki koła srebrne, delikatne łańcuszki żyłki z wisiorkami, połączenia cyrkonia+ srebro. Ciekawą propozycją będzie biżuteria z kryształami  – bardzo popularna w ostatnim okresie, kolorowa, błyszcząca, ale i delikatna.

 

kolczyki koła srebrneklasyczne kolczyki koła srebrne to doskonały pomysł na prezent dla prawie każdej młodej dziewczyny

W przypadku pozostałych wymienionych podpunktów nie ma niestety ogólnych zasad i będziesz musiał zdać się na własne wyczucie. Jeśli nie jesteś pewien co do swojego gustu, zawsze lepiej wybierz coś delikatniejszego i uniwersalnego – mniejsze ryzyko, że przesadzisz lub nie trafisz.

Uważaj z pierścionkiem!

To jedyny element biżuterii, z którym musisz nieco uważać, jeśli nie chcesz popełnić faux-pas bądź jeśli nie chcesz, by podarunek wylądował na zawsze w szufladzie. Jeśli osoba, którą chcesz obdarować, to Twoja siostra, mama, ciocia – w porządku. Musisz jednak poznać w jakiś podstępny sposób, przynajmniej orientacyjnie, rozmiar jej palca – a z tym możesz mieć problem. Pamiętaj, że nie każdy pierścionek będzie się dało pomniejszyć lub zwiększyć (zawsze łatwiej jest zmniejszać).

Pierścionek z dużym kamieniem

Szczególną ostrożność zachowaj w przypadku wybranki Twojego serca. Pamiętaj o geście, z którym wiąże się wręczenie kobiecie owego elementu biżuterii – i jeśli nie chcesz padać na kolana, przemyśl sprawę :-) Kupując prezent dla niej, zastanów się, czy dziewczyna nie ma w stosunku do Ciebie niecnych planów i oczekiwań, i czy nie zrobisz jej pierścionkiem przedwczesnej nadziei – a później przykrego zawodu.

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>