Opublikowano Dodaj komentarz

Biżuteria damska – jak dobrać ją do typu urody?

Klipsy na zamówienie złote

Kobiety zazwyczaj skupiają się na odpowiednim doborze ubrań pod kątem swego typu urody, jednocześnie zapominając, że w taki sam sposób należy dobierać biżuterię. Umiejętnie dobrana biżuteria wydobędzie z kobiety piękno i podkreśli indywidualne cechy urody. Jak w takim razie wybierać biżuterię, by ta stała się naszą ozdobą?

Biżuteria i jej rodzaje

Biżuterię można podzielić ze względu na różne kryteria. Najogólniejszy podział zależy od jej funkcji. I tak rozróżniamy biżuterię użytkową (agrafki, klamry, broszki), biżuterię ozdobną (naszyjniki, bransoletki, kolczyki oraz różne wkrętki, klipsy itd.) oraz biżuterię religijną (talizmany, amulety).

Kolejnym podziałem jest materiał, z którego biżuteria została wykonana. Najpopularniejsza jest biżuteria złota i biżuteria srebrna, ale wyróżnia się także biżuterię platynową, posrebrzaną, pozłacaną, biżuterię z kamieni szlachetnych lub ozdobnych. Jeśli zamierzamy zamówić indywidualny projekt – wymarzone kolczyki koła, klipsy. Na zamówienie biżuterie zamawia się u doświadczonych jubilerów, ale zanim złożymy zamówienie musimy jasno określić swoje wymagania. W jaki sposób je określić?

Jak dobrać biżuterię do urody kobiety?

Można się pokusić o stwierdzenie, że ładnemu we wszystkim ładnie. Idąc tym tropem, każda kobieta będzie się pięknie prezentowała w biżuterii, niezależnie od tego, w jakim ta będzie stylu i z czego będzie wykonana. Oczywiście jest w tym dużo prawdy, jednak dobrze wiedzieć, jaką biżuterię wybierać, by wyglądać jeszcze lepiej. By posiąść taką umiejętność, należy mieć świadomość tego, jakim typem urody jesteśmy.

Wiosna

Kobieta, która może się pochwalić urodą w typie wiosny, posiada jasną, wręcz porcelanową cerę, o lekko brzoskwiniowym odcieniu. Skóra może być odrobinę zaróżowiona i piegowata. Włosy w tym typie urody są jasne, najczęściej w odcieniach koloru rudego lub blondu. Oczy też są jasne: niebieskie, zielone, niebieskoszare lub jasnobrązowe.

rsz_blonde_wiosna

Lato

Kobieta, która ma typ urody lato, ma jasną cerę, natomiast opalenizna jest w kolorze oliwkowego brązu. Włosy najczęściej mają odcień popielaty, wpadający w blond lub mogą być brązowe. Oczy takich kobiet mogą być niebieskie, szare, zielone lub jasnobrązowe.

Lato uroda

Ten typ urody podkreśli biżuteria srebrna, platynowa lub wykonana z białego złota. W przypadku kamieni warto sięgać po ametyst, szafir, opal, rubin i perły.

Jesień

Podobnie jak jesień kojarzy się z ciepłymi barwami, tak samo jest w przypadku kobiet mogących się pochwalić taką urodą. Typ urody jesień jest dość intensywny. Cera jest zazwyczaj w kolorze kości słoniowej lub oliwkowa. Niejednokrotnie na nosach takich pań występują nieliczne piegi. Włosy są w kolorze rudym, brązowym lub ciemnego blondu, natomiast oczy są zielone lub jasno- czy ciemnobrązowe.

Włosy rude kolczyki

Do tego typu urody polecana jest biżuteria w kolorze złota, szczególnie różowego, ale też tego stylizowanego na stare. W tym przypadku szczególnie dobrze prezentuje się biżuteria etniczna wykonana z kolorowych materiałów, skóry, drewna czy porcelany, warto o tym pamiętać zamawiając drobną biżuterię (taką jak klipsy) na zamówienie. Panie o typie urody jesień powinny też sięgać po biżuterię ze złota z kamieniami o ciepłej lub chłodnej barwie. Może to być pierścionek z diamentem lub bursztynem bądź bransoletka wysadzana kamieniami.

Zima

Jak wygląda kobieta charakteryzująca się typem urody zima? Ma ciemną oprawę oczu i równie ciemne włosy. Nie musi mieć za to jasnej cery, lecz może się zdarzyć karnacja o cieplejszym odcieniu – wtedy mówimy o typie urody określanym zimą południową. Oczy są szafirowe, ciemnobrązowe, piwne lub czarne.

Zima uroda

Fakt, że ten typ urody jest dość charakterystyczny, oznacza, że biżuteria powinna być stonowana, niezbyt przytłaczająca. Powinna być jedynie dodatkiem podkreślającym urodę, a nie tym elementem, który przyciąga spojrzenia. Kobieta-zima powinna sięgać po biżuterię srebrną, platynową lub z białego złota. W przypadku biżuterii z kamieniami warto sięgać po ozdoby z szafirami, ametystami, szmaragdami czy opalami.

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>